Okullarda iş Sağlığı ve Güvenliği Risk Analizi

         

Okullarda iş Sağlığı ve Güvenliği Risk Analizi örneği aşağıdadır.

Dosyayı indirmek için tıklayın : Okullarda iş Sağlığı ve Güvenliği Risk Analizi

Dosyanın içeriği ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir ;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Yürütülen

OKULLARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÇALIŞMALARI
Halil POLAT
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İş sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü  Şube Müdürü

halil.polat@csgb.gov.tr

0312.296 67 57

18 Mayıs 2012

ADANA

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 50.000’den fazla eğitim kurumunda okul öncesi,temel eğitim ve orta öğretim çağında bulunan 05-18 yaş arası 17 milyon civarında  öğrenci öğrenim görmekte, 800 bin civarında öğretmen, idareci ve personel görev yapmaktadır.

Eğitim hizmeti verilen bu okulların bulundukları yer, bina yapısı, kat sayısı, atelyeler, laboratuvarlar, ulaşım, ısınma, servis, sınıf, yemekhane, kantin, okul bahçesi, okul çevresi trafiği, spor salonu gibi alanlar büyük farklılıklar göstermekte, bir çok okul standart olmayan geçici binalarda eğitim ve öğretim hizmetini sürdürmektedir.

Bu kadar büyük ve çeşitlilik arzeden eğitim ortamlarının taşıdığı sağlık ve güvenlik riskleri ile alınması gereken önlemler de aynı oranda farklılıklar göstermektedir.

Oysa ki, çocuk ve gençlerimizin güvenli okullarda eğitim görmeleri, sağlık ve güvenlik konularına ilişkin riskler hakkında bilgilendirilmeleri, doğru davranış modellerini kazanmalarına yönelik beceri eğitimleri almaları ve geleceğin işgücünü oluşturan çocuklarımızın bu kazanımlarla çalışma hayatına atılmaları büyük önem taşımaktadır.

Bu sayfayı google da beğenmek istiyorsanız
tıklayın.
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.